Смути со зелен чај – Почнете го денот со „бомба” со здравје и енергија

Смути со зелен чај – Почнете го денот со „бомба” со здравје и енергија

Направете вкусно смути со зелен чај.

Состојки:

  • 1 рака боровинки
  • ¼ мали шолји зелен чај
  • 1 банана
  • 2 дл. млеко
  • 1 лажица мед

Подготовка:

  1. Се става во блендер се освен медот,  и се меша.
  2. Претходно треба да го сварите чајот и да го изладите, пред да го ставите во блендер.
  3. Се става во чаша и се става мед.

Добар апетит!