Направете дома засладувач за кафе – Пржи сало на стомакот

Направете дома засладувач за кафе – Пржи сало на стомакот

Направете си сами засладувач за утринското кафе, наместо шеќер кој штетно делува на телото.

Овој домашен засладувач е здрав и топи килограми и сало.

Состојки:

  • ½ мали шолји мед
  • ¾ мали шолји кокосово масло
  • 1 лажиче цимет
  • 1 лажиче какао

Подготовка:

  1. Се меша смесата и се става лажиче наутро во кафето.
  2. Супер е и топи килограми особено на стомакот.