Брз десерт во чаша со чоколадо и кафе

Брз десерт во чаша со чоколадо и кафе

Направете вкусен крем во чаша, вистинско уживање.

Состојки:

  • 100 гр. маргарин
  • 100 гр. шеќер во прав
  • 5 лажици еспресо
  • 50 гр. чоколадо
  • 2 жолчки

Подготовка:

  1. Се мати со шеќерот во прав маргаринот и се додаваат жолчките една по една, па се меша.
  2. Се става рендано чоколадо и сварено кафе и се меша.
  3. Се украсува по желба, можете да ставите шлаг.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече