Додајте го ова во кафето и стопете ги мастите: Намалува воспаленија во телото и има преркасен вкус

Додајте го ова во кафето и стопете ги мастите: Намалува воспаленија во телото и има преркасен вкус

Наместо шеќер, во утринското кафе ставете кокосово масло. Ефектот е неверојатен!

Кокосовото масло е одличен додаток во слатките и солените рецепти, а истото важи и за кафето. Добра здрава замена за шеќери, а ова се некои од многуте предности на кокосовото масло:

На телото му дава енергија – воглавно поради триглицеридите кои се наоѓаат во самото масло.

Намалува воспаленија – благодарение на лауринската киселина која се наоѓа во производот.

Обезбедува на телото здрави маснотии – релевантни за правилен развој на телото.

Ја намалува желбата за нездрава храна – промовира здраво губење на тежина.

Начин на подготовка:

  1. Во блендер ставете 1 шолја кафе. Додајте 1-2 лажици кокосово масло и мешајте додека текстурата не стане глатка. Ве очекува сјајно и супер здраво кафе, па уживајте во него!