Вечерва сварете ги овие две состојки пред спиење и испијте – Утрото ќе доживеете промена

Вечерва сварете ги овие две состојки пред спиење и испијте – Утрото ќе доживеете промена

Направете вкусен напиток кој се пие пред спиење, брз е и лесен и составен од само две состојки, а помага за здравјето.
Ви требаат една банана и 1 литар вода, но и малку цимет за арома.
Се врие водата и се додава цела банана со кора, а отсечете и ги само врвовите на бананата и секако добро измијте ја.
Се вари 10 минути и се процедува впдата, се става во шолја со цимет и се пие навечер пред спиење.
Наутро ќе бидете полни енергија, наспани, а ќе ви го подобри и имунитетот.

За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тукаПрочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

Вистинска кафе уметност – Како да направите фигури со лате пена?

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин