За крвта, проблеми кај жените, болки и инфекции – Циметот е лек за цела листа болести

За крвта, проблеми кај жените, болки и инфекции – Циметот е лек за цела листа болести

Циметот е билка која успева во тропска Азија, Индија и Индонезија.
Циметот го јакне срцето, помага и за правилна работа на желудникот.Ги оживува и нервите, ја освежува крвта, помага и кај тешко празнење.

Помага и за предолга и болна менструација.

Помага и за:

Против инфекции

Алергии

Болести на забите

Болки во желудникот

Дијабет

Дерматитис

Проблеми со кожата

Проблеми со косата

Висок холестерол

Проблеми со црниот дроб

Против стрес

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече