Салата „тенок струк“: Во 100 гр има само 38 калории, ги чисти цревата и го намалува струкот

Салата „тенок струк“: Во 100 гр има само 38 калории, ги чисти цревата и го намалува струкот

Ќе бидете непрепознатливи доколку редовно ја консумирате.

Состојки:

  • 1 цвекло со средна големина
  • 1 морков
  • 1 јаболко
  • 100 гр зелка

Начин на подготовка:

  1. Сѐ исечкајте на ленти, добро измешајте и прелијте со сок од половина лимон.

     

  2. Јадете ја оваа салата 3 пати дневно 2 дена по ред и исчистете ги цревата.