Не го пијте ова ако сакате да слабеете – Ве прави надуени и создава болки

Не го пијте ова ако сакате да слабеете – Ве прави надуени и создава болки

Ако сакате да ослабете или да не се дебелеете, многу е важна водата, а тоа е познато од многу одамна, но важни се и други напитоци.

Доволно е едно кафе на ден, не повеќе, а освен вода треба да пиете и многу лимонада и чај.

Така ќе бидете витки и здрави без чувство на надуеност.

Заборавете на газираното и зашеќерени сокови.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ