Евтин и кремст десерт со пишкоти

Евтин и кремст десерт со пишкоти

Ви се јаде нешто слатко, а не сакате да го поминете цел ден во кујна? Имаме рецепт за вас.

Состојки:

  • 500 гр пишкоти
  • 500 гр шлаг
  • 100 гр чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Разматете шлаг па додајте рендано чоколадо. Во обложен плех со фолија наредете пишкоти на дното и на рабовите. 
  2. Шуплината пополнете ја со разматен шлаг, па од горе наредете пишкоти. Оставете во замрзнувач 2 часа пред послужување.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече