Посен сутлијаш со цимет и ореви, подобар од оригиналниот

Посен сутлијаш со цимет и ореви, подобар од оригиналниот

Посен сутлијаш кој ќе ве заслади и орасположи во деновите на пост.

Состојки:

  • 2 шолји ориз
  • 800-900 мл соино млеко
  • 200 мл вода
  • 1 шолја кафеав шеќер
  • цимет за посипување
  • овошје или џем за украсување

Начин на подготовка:

  1. Оризот добро измијте го и ставете го во сад. Ставете вода колку да го прекрие и оставете 30 минути да отстои. Потоа добро измијте и ставете да се готви во 150 мл вода на тивок оган. Кога ќе омекне ставете млеко и измешајте. Ако смесата е премногу течна не додавајте ја целата количина млеко. 
  2. После 10 минути додајте шеќер и продолжете со мешање. Држете го оризот на оган додека не се зготви добро. Потоа оставете го да се излади и сервирајте во садови, посипете го десертот со цимет и украсете по желба со овошје или џем.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта