Тајна на Холивуд – Жените се слаби и заработуваат од тоа со едно правило

Тајна на Холивуд – Жените се слаби и заработуваат од тоа со едно правило

Жените во Холивуд знаат како да останат слаби и здрави, бидејќи живеат и заработуваат од тоа.

За нив важи правилото – Непакувана храна.

Тоа значи дека јадат се што не е спакувано и конзервирано, намирници кои не се индустриски обработени.

Храна со здрави протеини, многу месо, квалитетно пилешко или риба се тајна на виткоста.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ