Највкусното мезе како од кафеана: Точни мерки за похован кашкавал

Највкусното мезе како од кафеана: Точни мерки за похован кашкавал

Направете вкусен ручек или мезе.

Состојки:

  • 500 гр. кашкавал
  • 3 јајца
  • 1 шолја брашно
  • 1 шолја презла

Подготовка:

  1. Се сече на дебели парчиња кашкавалот.
  2. Се валка во брашно, во матени јајца и презла на крај.
  3. Се пржи на врело масло.

 

Добар апетит!