Природен лек за помнење – Го поправа помнењето за 86%

Природен лек за помнење – Го поправа помнењето за 86%

Направете си природен лек кој за осумдесет проценти го поправа помнењето.

Ви требаат рен и ѓумбир. Земете 125 грама рен со 4 лимони и 2 лажици цимет, 3 лажици мед и малку ѓумбир.

Се цеди лимонот и се става со сите други состојки во блендер, а потоа се зема два пати на ден по една лажица пред јадење или по тренинг.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ