Кремаст печен компир со путер и пармезан

Кремаст печен компир со путер и пармезан

Печен компир кој постојано ќе го правите…

Состојки:

  • 6-8 големи компири
  • 50 гр путер
  • 70 гр рендан пармзан
  • 1 лажичка бибер

Начин на подготовка:

  1. Компирите добро измијте ги и исечкајте ги на дебели кругови, од околу 1 см. 
  2. Во длабок сад за печење растопете путер, измешајте изрендан пармезан и наредете компири. 
  3. Печете во рерна загреана на 220 степени околу 45 минути. 
  4. Извадете од рерна и оставете да отстои десетина минуити пред послужување.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо