Најбрзата диета го „запали“ интернетот: Ослабнете 15 кг за месец дена

Најбрзата диета го „запали“ интернетот: Ослабнете 15 кг за месец дена

Долго се трага по инстант решенија за губење на килограмите и масните наслаги. Конечно, пронајдено е најбрзото решение.

Имено, се работи за напивка која, првенствено е здрава, а потоа многу поволно влијае на слабеењето.

Рецептот е многу едноставен, а основната состојка е чиа семе.

Потребно е чиа семето да го потопите во вода да отстои некое време, потоа да го изблендирате заедно со чаша сок од лимон и мед.

Пијте ја оваа напивка секое утро и за брзо ќе забележите резултати.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт