Брза пита со сирење од само три кори – совршено кога ќе ви остане материјал по готвењето

Брза пита со сирење од само три кори – совршено кога ќе ви остане материјал по готвењето

Ако правевте нешто со кори за пита и ви останаа само неколку, тогаш направете еден специјалитет.

Состојки:

  • 3 кори за пита
  • 200 гр. сирење
  • сол

Подготовка:

  1. Се става кора на работна површина, се става ронето сирење измепано со малку сол, ако не е доволно солено и се замотува ролна.
  2. Се прави вака со сите кори и се сечат, па се пржат на тава со масло.
  3. Кората е крцкава а внатрешноста мека.

Добар апетит!