Напиток со овој зачин го регулира шеќерот и топи сало

Напиток со овој зачин го регулира шеќерот и топи сало

За да слабеете, топите сало, да го стабилизирате шеќерот во крвта и да бидете здрави, ви треба напиток со цимет.

Ви требаат 1 јаболко, 1 стапче цимет или лажиче цимет во прав и 2 литри вода зовриена.

Се Сече јаболкото на кришки и се додава цимет, па се става вода зовриена.

Се остава 1-2 часа и се пие кога и да посакате.

Покрај ова, консумирајте цимет во секаков облик.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ