Брзи пуслици од три состојки – децата ќе бидат најрадосни

Брзи пуслици од три состојки – децата ќе бидат најрадосни

Направете вкусни и брзи пуслици.

Состојки:

  • 5 белки
  • 15 лажици шеќер
  • 1 лажичка оцет

 

Подготовка:

  1. Се матат белките убаво со миксер, па се додава шеќер и оцер на крајот.
  2. Се обложува плех со хартија и се вадат пуслици со лажица па се редат на хартијата.
  3. Се остава простор меѓу нив.
  4. Се сушат еден час на 150 степени.

Уживајте!

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*