Ја чисти плуќата за 72 часа и кај долгогодишни пушачи

Ја чисти плуќата за 72 часа и кај долгогодишни пушачи

Направете сами дома лек за чистење на белите дробови, кој делува дури и кај долгогодишни пушачи.

Состојки:

  • 400 гр. лук
  • 400 гр. мед
  • малку ѓумбиров корен
  • 2 лажици куркума
  • 1 литар вода

Подготовка:

  1. Се става водата да зоврие, па се додаваат сечениот лук и ѓумбир, се трга од оган.
  2. Се лади и процедува, па се додаваат мед со лимон и куркума.
  3. Важно е лимонот никогаш да не го ставате во врела вода, туку оладена за витаминот Ц да има голем ефект.
  4. Се зема два пати на ден по две лажички навечер и наутро.