За совршено бели алишта: Во машината за перење ставете го ова

За совршено бели алишта: Во машината за перење ставете го ова

Ако сакате вашите бели алишта да бидат совршено бели наместо сивкасти или жолтеникави во машината за перење додајте Аспирин.

Освен тоа, совршено ќе ги отстраните дамките, но и ќе ја вратите белината на предметите кои веќе станале сивкасти.

Пет таблети од 300 мг растопете во седум до осум литри топла вода. Во таа мешавина ставете ги белите алишта да отстојат преку ноќ.

Потоа неколку Аспирини ставете и во машината за перење, а резултатите ќе ве воодушеват.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко