Бомба со витамини за зимата и студот – смути за здрави денови

Бомба со витамини за зимата и студот – смути за здрави денови

Ова е се што ви треба за зима со витамини. Смути кое е витаминска бомба.

Состојки:

  • 1 мало цвекло
  • 1 морков
  • 1 јаболко
  • ½ шолји вода 
  • 1 лажица мед

 

Се лупат морковот со јаболкото и цвекло, па се пасираат со вода, се додава и мед.

Се миксира се.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета