Јадете две банани на ден – ефектот е огромен

Јадете две банани на ден – ефектот е огромен

Јадете две банани на ден, а ефектот е голем.

Помагаат со натриумот, како и калиум, помагаат за регулација на крвен притисок, здравје на срцето.

Одличен извор се на влакна.

Одличен лек се за мачнини.

Супер се и за болки во грло и за кашлица.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб