Јадете две банани на ден – ефектот е огромен

Јадете две банани на ден – ефектот е огромен

Јадете две банани на ден, а ефектот е голем.

Помагаат со натриумот, како и калиум, помагаат за регулација на крвен притисок, здравје на срцето.

Одличен извор се на влакна.

Одличен лек се за мачнини.

Супер се и за болки во грло и за кашлица.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*