Брзи бели колачиња – готови во три потези

Брзи бели колачиња – готови во три потези

Направете вкусни колачиња од бело чоколадо.

Состојки:

  • 500 гр. бело чоколадо
  • 75 гр. сува брусница
  • 100 гр. сецкани фстаци

Подготовка:

  1. Чоколадото се топи на пареа, а брусницата со фстаците ситно се сече.
  2. Се додаваат во топеното чоколадо две третини од фстаците и брусницата и се меша.
  3. Се ставаат во калапи од смесата, па од горе остатокот од фстаците и брусницата.
  4. Се лади и се служи.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта