Вкусна и здрава паштета од зеленчук

Вкусна и здрава паштета од зеленчук

Рецепт за вкусна и здрава паштета…

Состојки:

  • 100 гр ореви
  • 2 стебла целер
  • 1 црвена пиперка
  • 2 лажици маслиново масло
  • бибер
  • 1 лажичка хималајска сол
  • малку црвена мелена пипер

Начин на подготовка:

  1. Оревите иситнете ги, целерот исечкајте го на ленти, пиперката на коцки и ставете во блендер. 
  2. Додајте маслиново масло, бибер, хималајска сол и малку црвена мелена пиперка, па добро измиксајте. По желба додајте уште зачини.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт