Помага за голем проблем – кимот ќе ви помогне за сите тегоби со стомакот

Помага за голем проблем – кимот ќе ви помогне за сите тегоби со стомакот

Кимот е здрава намирница, има многу есенцијални масла, и многу помага.

Се користи за добро варење на храната и за спречување на гасови и надуваност.

Малку е познато дека се користи во многу козметички препарати за убавина и нега, како пасти за заби, сапуни, детергенти, креми и лосиони, дури и мириси.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*