Идеално по празниците за кои се прејадувавме: Витаминска бомба од салата со посебен дресинг

Идеално по празниците за кои се прејадувавме: Витаминска бомба од салата со посебен дресинг

Нешто што ни треба по празниците и што е супер вкусно, но и витаминска бомба.

Состојки:

  • 1 цвекло
  • 1 морков
  • 1 јаболко
  • 1 лимон
  • 1 лажиче мед
  • 20 мл. маслиново масло
  • 50 мл. вода и сол

Подготовка:

  1. Се лупат и се рендаат цвеклото, морковот и јаболката.
  2. Се става во шолја сок од лимон со сол и маслиново масло, мед и вода.
  3. Се меша и се става дресингот над салатата во сад.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*