Трик за совршено пире – секогаш одете по овој редослед

Трик за совршено пире – секогаш одете по овој редослед

Сите го сакаме вкусот на совршено пире, а највкусното се прави со неколку трикови.

Се вари компирот, се лупи и мие и веднаш додека е топол се пасира.Се ставаат и сите други состојки потоа.

Брзо мешајте да нема грутки, и вака ќе биде совршено пирето.

Никогаш немојте многу да го ладите компирот за да го испасирате.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*