Пица од стар леб – брз појадок од кој ќе замириса цело соседство

Пица од стар леб – брз појадок од кој ќе замириса цело соседство

Направете пица од стар леб со супер арома и вкус.

Состојки:

  • 6 тенки кришки леб
  • 3 дл. млеко
  • 3 јајца
  • шунка и рендан кашкавал
  • сол и оригано
  • кечап

Подготовка:

  1. Се редат кришките тенко сечени на тепсија со хартија за печење.
  2. Се меша млекото со јајца и се става преку лебот. Во смесата ставете и сол и бибер по вкус.
  3. Се става кечап и шунка и кашкавал во количина по избор на секое парче леб.
  4. Се пече 15 минути на 220 степени.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

 

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*