Супер трик: Еве како да ги исчистите каучот и фотељите од дамки – брзо и евтино

Супер трик: Еве како да ги исчистите каучот и фотељите од дамки – брзо и евтино

Рецептот за ова домашно средство за чистење го објавила една жена на Фејсбук профилот ‘Moms Who Clean’. Лесно се прави од четири состојки, а таа тврди дека е фантастично.

Се работи за мешавина од течност за миење садови, бел оцет, сода бикарбона и топла вода. Сè ставете во шише со распрскувач, испрскајте ги дамките, лесно протријте со крпа и исушете.

Состојки:

  • 1 лажичка течност за миење садови
  • 1 лажица бел оцет
  • 1 лажичка сода бикарбона
  • 2,5 дл вода

Начин на подготовка:

  1. Само измешајте ги состојките и ставете ги во шише со распрскувач.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко