Го измислиле сосема случајно – се што не сте знаеле за синото сирење

Го измислиле сосема случајно – се што не сте знаеле за синото сирење

Постојат многу легенди за синото сирење, а една од најприфатените е дека сопственик на гостилница од Италија случајно открил како сирењето останува сино по неколку недели во ладниот и темен подрум во неговата гостилница.
Такво го понудил на гостите, а тие биле воодушевени.
Денес, се произведуваат 80 вакви видови сирење во северниот дел на Италија.

Повеќе на Готви.мк:

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Смути на денот: Моркови во чаша

Чајот од шипка како лек

Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка?

Слабејте и уживајте: Смути со јаболка идеално за најавените горештини