Сјајна идеја: Еве што да направите од месото кое ви останало после празниците

Сјајна идеја: Еве што да направите од месото кое ви останало после празниците

Од остатоците од месо кои ви останале од празничната трпеза направете вкусни ќофтиња.

Состојки:

  • јајце
  • презла
  • зачин
  • сечкани ореви

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте го месото, па измешајте го со јајце, презла, зачин, сечкани ореви и формирајте топчиња, извалкајте ги во презла и пржете ги во длабоко масло. 
  2. Послужете со салата, пире од компири или грилован зеленчук.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*