Исчистете ги насобраните отрови од цревата: Само една лажица носи спас за 2 минути

Исчистете ги насобраните отрови од цревата: Само една лажица носи спас за 2 минути

Во цревата се насобираат многу отрови, поради што треба време да се исчистат.

За тоа е потребно здраво да се храните, а може да ви помогне овој природен лек кој можете сами да го направете.

Состојки:

  • 5 шолји зовриена вода
  • 100 гр суви сливи
  • 100 гр урми

Начин на подготовка:

  1. Во зовриената вода ставете сливи и урми. Оставете да отстојат 15 минути, а потоа извадете ги и оставете ги да се изладат. 
  2. Земајте наутро на празен стомак една лажица. Ќе го исчисти вашиот дигестивен тракт од токсини и ќе ги реши проблемите како што е затвор.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко