После празничното прејадување: Напивка која со која ќе го исчистите црниот дроб

После празничното прејадување: Напивка која со која ќе го исчистите црниот дроб

Кога црниот дроб е полн со токсини, не е во состојба да функционира нормално.

Оваа напивка ќе ви помогне во детоксикација на црниот дроб. Консумирајте ја три дена и исчистете го црниот дроб од нечистотии и токсини.

Состојки:

  • 3 лимони
  • 1 шолја сечкан магдонос
  • 5 стебла целер
  • 6 шолји вода

Начин на подготовка:

  1. Сокот од лимон, магдоносот и целерот сомелете ги во блендер, а потоа додајте вода и добро измешајте.
  2. Консумирајте две чаши, три пати дневно на празен стомак. Повторете ја постапката наредните два дена. Потоа направете пауза од седум до 10 дена и уште еднаш повторете го третманот.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко