Ќе стопи се што сте изеле за празниците – евтин напиток за слабеење

Ќе стопи се што сте изеле за празниците – евтин напиток за слабеење

Направете напиток кој го смалува холестеролот во крвта и согорува масти.

Ви требаат 2 литри филтрирана вода со 2 китки магдонос и 3 лимони, како и малку сода.

Се чисти лимонот со сода за да се отстратан нечистотиите, па се вари и лади водата, се сечат лимонот и магдоносот и се ставаат.

Се пие 100 милилитри дневно еден месец, а се чува во ладилник.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*