Пилешки намаз со многу зеленчук – деликатесен додаток за ручек

Пилешки намаз со многу зеленчук – деликатесен додаток за ручек

Направете вкусен пилешки намаз со многу зеленчук.

Состојки:

  • 200 гр. пилешко
  • 1 јајце
  • 1 морков
  • 1 лажица маргарин
  • 1 цвет брокула
  • 1 лажица кисела павлака
  • 1 лажиче сол

Подготовка:

  1. Се вари јајцето и се лади и лупи, се рони во сад со пилепкото месо, морковот и брокулата кои треба да се обарени во солена вода.
  2. Се ставаат и маргарин и кисела павлака и сол и се мати со миксер се или се блендира.
  3. Се лади и служи.

Добар апетит!