Деликатесни посни плескавици – ќе ги јадете и кога не постите

Деликатесни посни плескавици – ќе ги јадете и кога не постите

Направете вкусни посни плескавици.

Состојки:

  • 1 шолја ориз
  • 2 моркови
  • 1 лажица вегета
  • сол, бибер и магдонос
  • 3-4 лажици брашно

Подготовка:

  1. Се ставаат во шерпа оризот и лупениот и сечен морков на кругови.
  2. Се ставаат 2 шолји вода и се остава 15 минути да се вари, па се трга од оган и се остава 15 минути.
  3. Се цеди вишокот вода, се пасираат оризот и морковите се додаваат брашно и зачини и се меша.
  4. Смесата треба да е густа и малку леплива.
  5. Се загрева масло и се пржат плескавици.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*