Посебен рецепт за урнебес салата – евтина варијанта

Посебен рецепт за урнебес салата – евтина варијанта

Направете вкусна урнебес салата на еден поинаков начин.

Состојки:

  • 1 главица кромид
  • 2 варени јајца
  • 4 лажички црвен пипер
  • 4-5 лажици масло
  • 500 гр. сирење

 

Подготовка:

  1. Се сече ситно кромидот и се додаваат сварените и иситнети јајца.
  2. Се става масло и се убаво се пасира.
  3. Се става ронето сирење и црвен пипер.
  4. Се меша, лади и служи.
  5. Декорирајте по избор.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки