Испробан рецепт: Уштипци со јогурт готови за 10 минути

Испробан рецепт: Уштипци со јогурт готови за 10 минути

Направете вкусни уштипци со јогурт, кои се меки и шират арома.

Состојки:

  • 14 лажици брашно
  • 1 јајце
  • 1 шолја јогурт
  • пола прашок за пециво
  • масло за пржење

Подготовка:

  1. Се става брашно со јогурт и јајце во сад и се меша, се додава и прашокот за пециво.
  2. Се става и сол.
  3. Се загрева масло на тава и се вадат форми со лажица.
  4. Се цедат на салфета.

Повеќе на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство