Брза вечера – ќе ја направите и по напорниот работен ден

Брза вечера – ќе ја направите и по напорниот работен ден

Нешто лесно, брзо и едноставно за вечера или појадок.

Состојки:

 • 1 јајце
 • 200 мл. јогурт
 • 400 гр. брашно
 • 1 прашок за пециво
 • 1 лажиче сол
 • 130 гр. сирење
 • 130 гр. кашкавал
 • 130 гр. шунка
 • 1 лажиче оригано
 • 3 лажици кечап

Подготовка:

 1. Се рендаат ситно сирењето со шунката и кашкавалот.
 2. Се меси тесто од сите состојки и се развлекува кора, па се сече на коцки.
 3. Се пржат на загреано масло додека не поруменат.
 4. Се ставаат на салфета да впие.

Повеќе на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство