Ако се исековте и имате рана – вака ќе ви зарасне побрзо

Ако се исековте и имате рана – вака ќе ви зарасне побрзо

Ако се исековте при готвењето или работењето и сакате да спречите крварење и инфекција, се што ви треба е каранфиллче.

Ставете малку каранфилче на раната и ќе се смири, нема да крвари многу и ќе нема да се инфицира.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта