Кората од портокал може да се искористи на многу начини – вака помага

Кората од портокал може да се искористи на многу начини – вака помага

Кората од портокал е навистина корисна, за здравјето но и за целото тело и за домаќинството.

Ако имате непријатен мирис по собите ставете кора од портокал за убаво да мириса.

Ставете ја на радијаторите или во печка ако имате и така ќе се почувствува миризбата.

Ако ја консумирате го штити срцето, ги јакне коските, делува против воспаленија.

Го јакне имунитетот, помага за избелување заби и помага за убава кожа.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко