Зајакнете го телото и победете ги настинките и вирозите со оваа природна напивка

Зајакнете го телото и победете ги настинките и вирозите со оваа природна напивка

Зајакнете го телото и победете ги настинките и вирозите со помош на оваа напивка!

Состојки:

  • 6 лимони
  • 1 чешне лук
  • 2 лажички ѓумбир во прав
  • 1 лажичка мед
  • 1 шолја сок од ананас
  • 1/4 лажичка мелена лута пиперка

Начин на подготовка:

  1. Исцедете 6 лимони и ставете го сокот во блендер. 
  2. Додајте ги сите останати состојки, па добро изблендирајте додека не добиете изедначена течност. 
  3. Содржината ставете ја во стаклено шише, па во фрижидер. 
  4. Пијте ја оваа напивка неколку дена додека симптомите на настинка не исчезнат.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко