Победете ги вирусите и студот: Смути со зеленчук за ден полн енергија

Победете ги вирусите и студот: Смути со зеленчук за ден полн енергија

Направете вкусно смути полно зеленчук.

Состојки:

  • 1 домат
  • 1 краставица
  • 3 листа зелена салата
  • 1,5 шолји јогурт
  • малку сол

 

 

Се става се во блендер и се пие.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета