Лек за отечени и болни раце – делува веднаш, болката ќе ја снема

Лек за отечени и болни раце – делува веднаш, болката ќе ја снема

Ако имате болки или отоци во рацете, се што ви треба е моќен домашен и природен лек.

Се меша ¼ шолја јаболков оцет со вода и малку црвен пипер па се нанесува дирекно на зглобовите кои се болни.

Така се намалува веднаш отокот и болката.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки