Моќен руски лек – веднаш помага за воспалено грло и ангина

Моќен руски лек – веднаш помага за воспалено грло и ангина

Ова е моќен руски лек кој помага за воспаление на грлото и ангина.

Ви требаат 1 поголемо цвекло, алкохолен оцет (9посто).

Се ренда цвеклото ситно и се додаваат на 250 грама цвекло, една супена лажица оцет, се меша и остава 20 минути.

Се цеди со цедалка и се фрла остатокот од цвеклото.

Се испира грлото редовно на 2-3 часа.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*