Пица омлет – мек како перниче

Пица омлет – мек како перниче

Направете вкусен пица омлет.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 1 лажица брашно
  • 2 лажици јогурт
  • 4 парчиња шунка
  • 2 парчиња кашкавал

Подготовка:

  1. Се матат јајцата со брашно и со јогурт, па се ставаат во тава со малку масло и се става сечена шунка.
  2. Се става и кашкавалот ситно сечен.
  3. Се превртува да се испече од двете страни омлетот и потоа се служи со кечап.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*