За срцето, помал притисок и уринарниот тракт – јадете го ова често

За срцето, помал притисок и уринарниот тракт – јадете го ова често

Пченката е многу вкусна и здрава и помага за многу состојби.

Има многу скроб во себе, таа е одличен извор на виталност, здравје и енергија.Помага за детоксикација, за лекување болести на уринарниот тракт, за реума и срцеви заболувања.

Помага и за намалување на висок крвен притисок.

Има витамини Е, Б, минерали и влакна, калиум и магнезиум.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед