За инфекции, срцеви болести и живот без стрес – овошје кое е дар од Бога

За инфекции, срцеви болести и живот без стрес – овошје кое е дар од Бога

Киви е овошје кое има супер вкус, полно е витамини, се користи свежо, за колачи, џемови, за лековити напитоци.

Ефикасно е за борбата со респираторни инфекции, за регулирање на притисокот, за срцеви болести, како и за намалување холестерол и ослободување од токсини.

Помага и против стрес и главоболка.

Се бори и со штетните бактерии во цревата.

Ја штити и кожата и помага против настинки со витамините во себе, против целулит.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана