Трик за совршено пржени јајца – нема неред во кујната

Трик за совршено пржени јајца – нема неред во кујната

Постојат трикови за пржените јајца да бидат совршени без ниедна грешка.

Се што треба да направите, како што вели готвачот Ричард Корниш, е да користите хартија за печење.

Се става хартијата во тава, се загрева масло па се става малку путер.

Се кршат јајцата и се пржат.

Нема да имаат крцкави ивици, но ќе бидат совршено пржени и не многу масни.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана