Домашна смеса со која нема да се разболите зимово – делува 100% и веднаш

Домашна смеса со која нема да се разболите зимово – делува 100% и веднаш

Заштитете се на променливото време полно со настинки и вируси со неколку моќни состојки.

Направете си тоник од портокал, малку ѓумбир и куркума, полн антиоксиданси, витамин Ц како и други витамини и бидете здрави како дрен.

Ѓумбирот е познат по антивоспалителното дејство со куркумата и многу помага.

Ви треба пола шолја цеден портокал со малку ѓумбир и куркума и мед една лажичка.

Измешајте и испијте.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смеса за откажување од цигари

Со ова ќе ги снема дамките од кафе и цигари

Ослободете се од мирисот на цигари дома

Изгасете ги цигарите еднаш засекогаш

Храна против цигари